Архів за місяць: Квітень 2020

Публікації

Стаття проф. Павлова О.І.

О.І. Павлов
Фундатор економічної освіти та науки в ОНАХТ:
звершення кафедри економіки промисловості

Звершення колективу кафедри за останні п’ять років за основними напрямами діяльності значно збагатили її 65-річну історію.

Кінцевий успіх будь-якого кафедрального колективу визначається станом професійної підготовки професорсько-викладацького складу, основу якого складає його науковий рівень. Ефективність роботи кафедри за цим напрямом підтверджується захистом трьох докторських та двох кандидатських дисертацій.

У поточному році планується захист ще двох докторських та однієї кандидатської дисертацій. Співробітниками кафедри опубліковано три колективних, шість індивідуальних монографій і одну ‒ у співавторстві. В рамках наукової школи кафедри проведено симпозіум, семінар та вісім колоквіумів, за результатами яких видано збірники тез доповідей їх учасників, серед яких ‒ вчені з різних міст України та європейських країн.

Продовжувати читання Стаття проф. Павлова О.І.

Читання

Дорогою успіху: від основ економічних знань до їх вершини

В цьому році кафедрі економіки промисловості ОНАХТ виповнюється 66 років. За час свого існування, кафедра надала путівку у життя численній кількості студентів та наукових працівників. Серед них і ми – аспіранти 1-го року навчання, Мініна Вікторія та Федорова Тетяна.

Наш шлях до кафедри почався у 2012 році, коли ми вирішили вступити до Одеського технічного коледжу ОНАХТ. Три роки навчання у коледжі пролетіли швидко, і коли настав час обирати у який навчальний заклад вступати, вибір був однозначний – Одеська національна академія харчових технологій.

У вересні 2015 року, після успішного складання іспитів, ми були зараховані до числа студентів кафедри економіки промисловості ОНАХТ. За час навчання ми познайомилися із великою кількістю цікавих людей, отримали багато знань та досвіду від викладачів, приймали участь в олімпіадах, конференціях, конкурсах та займалися написанням тез та статей. З фахових олімпіад найбільше запам’яталися дві, що проходили протягом 2017‒2018 років в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

На фото: Федорова Т., к.е.н., доц. Яблонська Н.В., Мініна В.
На фото: Федорова Т., к.е.н., доц. Яблонська Н.В., Мініна В.

Серед конкурсів найбільш насиченими були: конкурс відеоробіт «Фінансова грамотність», в якому ми зайняли 1 місце, конкурс «Black Sea Science», в якому за напрямом «економіка і управління» посіли 2 місце, та конкурс студентських наукових робіт за спеціалізацією «економіка та управління у сфері торгівлі», де посіли 3 місце.

Потрібно відзначити, що левова частка наших успіхів склалася завдяки знанням та досвіду, які нам передалися від викладачів нашої кафедри. Саме вони займалися нашою підготовкою, відповідали на величезну кількість питань та допомагали в організаційних моментах. Беззмінним науковим керівником наших тез, статей та дипломних робіт був і є – Дідух Сергій Мирославович, який не тільки навчав, а й надихав, морально підтримував та заряджав нас позитивним настроєм на отримання найкращих результатів.

На фото: Мініна В., к.е.н., доц. Дідух С.М., Федорова Т.
На фото: Мініна В., к.е.н., доц. Дідух С.М., Федорова Т.

Окремо висловлюємо подяку завідуючому кафедри – Павлову Олександру Івановичу, який є для нас прикладом мудрості, професіоналізму, ентузіазму, відданості своїй справі та величезної людяності. Без його мудрих настанов, бесід та підтримки, ми б не досягли такого рівня якості фахової підготовки та духовності. Також нам випала честь, що наразі він є нашим науковим керівником.

На фото: Белошапко В., Карп А.,д.е.н., проф. Павлов О.І., Мініна В., Дерменжі Д., Федорова Т.
На фото: Белошапко В., Карп А.,д.е.н., проф. Павлов О.І., Мініна В., Дерменжі Д., Федорова Т.

Наше студентське життя в академії було дуже насиченим та захоплюючим, тому після закінчення магістратури, ми вирішили вступити до аспірантури та присвятити свою подальшу долю викладацькій і науковій роботі на кафедрі. Перший рік перебування в аспірантурі лише підтвердив правильність обраного нами шляху.

Всіх запрошуємо вступати до Одеської національної академії харчових технологій для навчання за спеціальністю 051 «Економіка».

Вікторія Мініна, Тетяна Федорова,
аспіранти кафедри економіки промисловості

Читання

Випуск чергового номеру журналу-партнера кафедри

Проблематика журналу безпосередньо пов’язана з напрямом наукових досліджень завідувача кафедри економіки промисловості професора Павлова О.І. Тому його регулярно запрошують до публікації та рецензування статей, інформують про актуальні напрями й теми європейського сільського розвитку.

Посилання на журнал (англ. мовою)

Публікації індексується у наукометричних базах даних Scopus та Web of science.

Вітання. Перемога

Вітаємо з перемогою

Вітаємо з перемогою першокурсника, успішного та талановитого студента факультету економіки, бізнесу і контролю Одеської національної академії харчових технологій!

2 лютого 2020 року у місті Одеса було проведено Міжнародний фестиваль творчих досягнень «Чайка», в якому в черговий раз брав участь і зразковий хоровий колектив Одеської національної академії харчових технологій «Novellus» під керівництвом Булатової Т.В. та зайняв І місце у номінації Естрадний вокал.

Один з переможців та талановитих учасників колективу – студент першого курсу факультету Економіки бізнесу і контролю Шлєпак Микола, який навчається за спеціальністю 051 «Економіка».

congrat

Вітаємо! Бажаємо успіхів в отриманні знань в економіці та також надалі розвивати свій талант!

Що цікавого ви знаєте про українські гроші та банківські купюри?

Основою економіки будь-якої країни є ГРОШІ, як готівкові, так і безготівкові, а українські банкноти вважають одними з найкрасивіших та захищених у світі.

Так, спеціально для банкнот створено «конкурс краси» на звання кращої банкноти року, який проводиться International Bank Note Society (IBNS). Наша українська гривня вже не перший рік приймає участь у цьому конкурсі. Серед 21 номінантів премії Banknote-2019 є 1000-гривнєва купюра,яку ввели в обіг 25.09.2019 р.,

1000-hriven

Купюра 500 гривень також входила до ТОП-20 за 2016 рік, купюри в 100 та 200 гривень також приймали участь у конкурсі «краси» банкнот, але, нажаль, не перемогли.

А переможцем конкурсу Banknote-2019 стала банкнота 100 флоринів Центрального банку Аруби.

100-florins-front

100-florins-back
Факультет економіки, бізнесу і контролю Одеської національної академії харчових технологій пропонує вищу економічну освіту за спеціальністю 051 «Економіка», яка розуміється, як заробити гроші, вигідно їх вкласти та отримувати стабільний високій дохід!

Увійди сьогодні у коло фахівців, які управляють економікою й бізнесом та створюють майбутнє!

Сайт факультету: http://www.febik.ontu.edu.ua/ua/

Міжнародна конференція

Павлов О.І. Тези доповіді на теоретичному семінарі кафедри 27 квітня 2020 року

Павлов О.І
Регулювання економічного розвитку в умовах системного глобального виклику 2020 року: уроки для України*
Тези доповіді на теоретичному семінарі кафедри 27 квітня 2020 року

Преамбула
Тема доповіді присвячена діагностиці системного глобального виклику, який постав перед сучасною цивілізацією, аналізу його економічної складової, інститутів регулювання економічного розвитку в умовах надзвичайного положення соціуму, пошуку людством адекватної відповіді на цей виклик та обґрунтуванню необхідності усвідомлення українською владою та суспільством певних уроків з цього досвіду.

Продовжувати читання Павлов О.І. Тези доповіді на теоретичному семінарі кафедри 27 квітня 2020 року

Читаем новости

Крила успіху: зроблено на кафедрі економіки промисловості ОНАХТ

suylevsky-volodymyrТема підприємництва в наш час набула особливої популярності мабуть через той важкий тягар, який відчувають на собі підприємці. Знаю це по собі. Але зараз не стільки про це, скільки про складові успішності самої справи.

За п’ять років, які минули з того часу, коли я залишив рідні пенати, у мене не було жодних підстав жалкувати з приводу прийнятого рішення. І причиною цьому є не тільки значне зростання моїх статків. Я, крім цього, як і раніше, продовжую віддавати усього себе улюбленій розумовій роботі, отримуючи від цього задоволення та відчуття практичної корисності результатів своєї праці.

Запорукою моєї успішності, як підприємця та людини, є попередні дев’ять років життя, які пройшли у студентському та викладацькому середовищі кафедри економіки промисловості ОНАХТ. Тут у 2013 році я захистив кандидатську дисертаціє з економіки.

Певне, час збирати каміння ще не прийшов, але сучасна ситуація дає привід для міркувань й спостережень ‒ фундаментальних за своїм значенням. Одне з них стосується формули підприємницької успішності. Вона складається з кількох простих слів, а саме: «хоче, може, знає, має». При цьому остання ланка (має) ланцюга є похідною від перших трьох, а перша (хоче) ‒ базова. У моєму випадку друга (може) та третя (знає) ланки ланцюга своїми коріннями йдуть до рідної кафедри.

Отже фундаментом мого успіху є знання, вміння та досвід, які були отримані під час навчання та роботи на кафедрі, яка за свою 65-річну історію отримала славу кузні розумних, успішних та щасливих людей. За це ‒ низький уклін моїм викладачам, які з часом перетворилися на колег.

Нинішнім та майбутнім студентам кафедри заздрю та зичу здоров’я й успіхів. Перше, як відомо, не можна купити за будь-які гроші. Щодо другого, то готовий вказати адресу, але виключно відвідувачам кафедрального сайту. Так, ви здогадалися ‒ це кафедра економіки промисловості ОНАХТ.

Володимир Сулевський,
випускник кафедри 2006 року,
кандидат економічних наук

Рецензія

Студентська науково-практична конференція 2020

2 – 3 квітня 2020 р. в Одеській національній академії харчових технологій була проведена II Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Актуальні аспекти соціально-економічного розвитку України: погляд молоді» в он-лайн режимі.

Для участі в конференції було надіслано понад 200 доповідей, з яких 130 доповідей були прийняті до участі в конференції та опубліковані в збірнику наукових доповідей.

Сучасну молодь хвилюють наступні питання: проблеми та тенденції розвитку економіки України, особливості організації документообігу у нових умовах діяльності, особливості нарахування та утримання податків із заробітної плати в умовах застосування інформаційних технологій, причини і наслідки інфляції в Україні, заходи підтримки бізнесу в умовах пандемії, перехід підприємств регіону до режиму віддаленої роботи і оптимізації свого бізнесу.

Автори кращих статей були нагороджені спеціальними дипломами (золотий, срібний, бронзовий, «За оригінальність мислення»).

Навчання на спеціальності 051 «Економіка» допоможе вам вирішувати питання вищезазначених напрямків та інші фінансово-економічного характеру.

Чекаємо на ВАС!

Нажаль, у зв’язку з карантином, ОНАХТ не змогла прийняти всіх бажаючих виступити з докладами особисто. Тому, згадаємо, як проходила студентська конференція у 2019 році.

Додатково: фотогалерея

Премія-стипендія для студентів-контрактників

Отримає студент-контрактник стипендію в університеті?..
Складне питання для інших ЗВО, але не для ОНАХТ, де це є традицією! Вже п’ятий рік студенти-контрактники 1 та 4 курсу всіх спеціальностей факультету економіки, бізнесу і контролю ОНАХТ отримують премію стипендію від бізнесу та випускників ОНАХТ.

premiya-stipendiya

Продовжувати читання Премія-стипендія для студентів-контрактників