Людство не може обійтися без економічних знань. Економічна освіта та економічне мислення потрібно будь-якій людині, адже наявність економічних знань робить її більш захищеною у сучасному динамічному світі.
У всіх регіонах світу на підприємствах, фірмах, у банках, страхових компаніях, державних установах, університетах чи школах бізнесу ви знайдете людей, на візитівках яких буде написано «економіст».
Що це за професія і чим займаються люди з такою кваліфікацією?
Економіка – наука, яка досліджує, як люди використовують наявні обмежені ресурси для задоволення своїх необмежених потреб в життєвих благах. Назва науки дійшла до нас з Древньої Греції і була створена шляхом поєднання двох слів: «ейкос» – господарство і «номос» – закон, у буквальному перекладі слово «економіка» означає «закони ведення господарства». Оскільки економічна освіта вивчає поведінку людей, то вона відноситься до категорії суспільних. Проте, на відміну від історії чи філософії, економіка – наука дуже конкретна, побудована на аналізі цифр і використанні різноманітних методів розрахунків.
Економіст – це фахівець по здійсненню економічної діяльності підприємства, робота якого спрямована на підвищення ефективності та рентабельності виробництва, якості продукції та освоєнні нових видів, досягнення високих кінцевих результатів при оптимальному використанні матеріальних, трудових і фінансових ресурсів.
Подумайте, які асоціації виникають у вас зі словом «економіст»?
Економіст на підприємстві, у банку, підприємець, бухгалтер, брокер, маркетолог…..
Спектр економічних спеціальностей дуже широкий, тому в економіці можуть знайти собі заняття по душі зовсім різні люди. За економічними спеціальностями – майбутнє, тому багато ВУЗів випускають спеціалістів з економіки різноманітного спрямування.
Вимоги до економіста: уважність, відповідальність, акуратність, гарна пам’ять, висока працездатність.