Фрум Ольга Леонідівна

к.е.н., доцент, доцент кафедри економіки промисловості

Фрум О.Л.

В 2006 році отримала диплом магістра за спеціальністю «Економіка підприємства» на кафедрі економіки промисловості ОНАХТ.

На кафедрі працює з 2011 року.

У 2016 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Діагностика кризового стану підприємства у системі стратегічного управління» (на прикладі виноробної галузі).

Навчальні дисципліни: «Проєктний аналіз», «Аналіз соціально-еокномічних проєктів», «Економіка соціально-економічних проєктів».

Коло наукових інтересів: Аналіз та економіка проєктів, управління інвестиційною діяльністю підприємств, економічні аспекти застосування інструментарію стратегічного управління на підприємствах харчової промисловості.

Публікації: Опубліковано 50 наукових робот у спеціалізованих фахових виданнях та тезах конференцій.

Участь у монографіях:

1. Фрум О.Л. Метод виявлення кризи розвитку потенціалу організації на ранніх стадіях / Фрум О.Л. // Гіпотези розвитку трансформаційних форм суспільного виробництва: моногр. / В.Р. Кучеренко, Н.Й. Басюркина, С.В. Брикаліна та ін.: за ред. В.Р. Кучеренка, О.В. Захарченка, Н.В. Яблонської, 2011. – Ч.1. – С. 138-142. – (Наук.-економ. вид. «Трансформаційні форми суспільного виробництва в Україні»).
  2. Фрум О.Л. Адаптивна економіка як більш досконала форма ринкової економіки // Соціальна, поведінкова, адаптивна економіка: теорія та практика. – Одеса. – Астропрінт. – 2016. – 172с.
  3. Фрум О.Л., Лобоцька Л.Л. Експортний потенціал харчових підприємств України // Зовнішньоекономічна діяльність України в системі глобальних конкурентних відносин: агропродовольчий вимір. – Одеса. – Астропрінт. – 2019. – 136с.

Статті в наукових фахових виданнях

1. Фрум О.Л. Методичний підхід до виявлення внутрішніх криз розвитку підприємства // Економіка харч. пром-сті, 2011. – №4(12). – С.16-20.
  2. Фрум О.Л. Метод диагностики кризисного состояния предприятия // Вісн. Дніпропетр. ун-ту. Сер.: Економіка. – Вип. 5(4). – Том 19, 2011. – С. 230-235.
  3. Фрум О.Л. Применение математического аппарата теории трудности достижения цели для оценки уровня потенциала развития предприятий // Вопросы управления / Урал. ин-т управ. РАНХ и ГС при Президенте РФ. – 2014. – №1 (7). – С. 160-163.
  4. Фрум О.Л., Тріфонов Е.С. Організаційно-економічний механізм розвитку сукупного стратегічного потенціалу як об’єкта діагностики кризового стану підприємства // Вісник ХНАУ.– 2016. – Вип. 1. – С. 253-261.
  5. Фрум О.Л. Анализ проблем адаптации диагностики состояния предприятий к динамике качества экономических отношений в Украине // Ефективна економіка. – 2016. – №2. – Посилання
  6. Goncharenko O., Holiuk O., Liganenko I., Frum О., Kostyrko A., Tkachuk T. Improving Staff Stimulation Syste: Causal-Consequence Approach International // Journal of Engineering and Advanced Technology (IJEAT) ISSN: 2249-8958. – 2019. – Vol. 8, Issue 5. – Р. 891-894. (База Scopus)
  7. Khomutenko A., Mishchenko A., Ripenko A., Frum О., Liulchak Z., Hrozovskyi R. Tools of the Neuro-Fuzzy Model of Information Risk Management in National Securit // International Journal of Engineering and Advanced Technology (IJEAT) ISSN: 2249 – 8958. – 2019. – Vol. 8, Issue 6. – Р. 4526-4530. (База Scopus)
  8. Lobotska, L., Pavlov, O., Didukh, S., Samofatova, V., & Frum, O. (2021), Methodological approaches to fore¬casting bread prices in Ukraine. Scientific Horizons, 24(4), 97-106. (База Scopus)
  9. Фрум, О., Левченко, М. (2022). Об’єктна система оцінки результатів інвестиційної діяльності підприємств за стадіями життєвого циклу проєктів. MODELING THE DEVELOPMENT OF THE ECONOMIC SYSTEMS, (2), 109–114.
  10. Фрум О. Л., Цвірінкалова В. А. Сфера застосування моделі DuPont у діагностиці інвестиційної діяльності підприємств консервної галузі. Український журнал прикладної економіки та техніки. 2022. Том 7. № 2. С. 139-145.

Стажування:

• Польща, Ольштинська школа вища, Факультет гуманітарних та соціальних наук. 6 кредитів за ECTS. «Сучасне підприємство: конкурентоспроможність, інновації, ризик, облік та логістика. Організація. Мовні аспекти викладання дисциплін в університетах: локальний та глобальний підхід». 10.02.2020-10.05. 2020
  • ОНАХТ «Вища школа педагогічної майстерності». 7 кредитів за ECTS. Підвищення педагогічного рівня. 01.09.2018-30.06.2020